• Podobrazie okrągłe małe (15-18 cm)

Podobrazie okrągłe małe (15-18 cm)

Kod produktu: okragle
Na zamówienie (więcej sztuk): 999
Na magazynie (dostępne od ręki): 999

  • 48,62zł

Dostępne opcje


Podobrazie okrągłe de luxe o średnicy 15- 20 cm (w zależności od dostępnych chwilowo krosien - proszę pytać) wykonane w całości ręcznie, tradycyjnymi metodami rodem z podręczników technologii malarstwa.

Podobrazie ma surowe boki. Płótno mocowane jest zszywkami z tyłu blejtramu i wykończone nieco staranniej niż w podobraziach "lnianych gruntowanych".

Krosno okrągłe wykonane ze sklejki (na maszynie CNC - z odpowiednim wałkiem zapewniającym dystans płótna od krosna, tak jak w krosnach zwykłych. Podobrazia okrągłe z przyczyn technicznych nie mają otworów na klin, dlatego wykonujemy je w wersji de luxe - podobrazia takie nie powinny przez długi czas wymagać klinów.

Płótno: Gęste i grube surowe płótno lniane o zwiększonej gęstosci (gramatura surowego płótna ok 370 g/m2), ręcznie naciągnięte na krosna malarskie, następnie "przeklejane" żelatyną (pędzlem) oraz gruntowane gruntem gesso Royal Talens - standard pokrycia jest nieco wyższy niż w podobraziach standardowych.

Krosna: Krosno okrągłe wykonane ze sklejki (na maszynie CNC - z odpowiednim wałkiem zapewniającym dystans płótna od krosna, tak jak w krosnach zwykłych. Podobrazia okrągłe z przyczyn technicznych nie mają otworów na klin, dlatego wykonujemy je w wersji de luxe - podobrazia takie nie powinny przez długi czas wymagać klinów.

Właściwości podobrazia
przekrój krosna sklejka 18x40 lub cieńsza
mniejszy bok (cm) 15-18
większy bok (cm) 15-18