• Podobrazie lniane 2ga klasa 60x100cm

Podobrazie lniane 2ga klasa 60x100cm

Kod produktu: L2
Na zamówienie (więcej sztuk): 999
Na magazynie (dostępne od ręki): 999

  • 70,67zł

Dostępne opcje


Podobrazie lniane 2ga klasa 60x100cm wykonane w całości ręcznie, tradycyjnymi metodami rodem z podręczników technologii malarstwa.

Podobrazie wykonane jest z lnu bielonego drugiej klasy - o bardzo mocnej, wyrazistej i nierównomiernej fakturze (malutkie węzełki bardzo gęsto występujące na płótnie). Może też mieć smugi od pędzla, czy nawet drobne przybrudzenia. Jednocześnie jest mocno napięte, bardziej wytrzymałe od bawełny oraz tańsze od lnu zwykłego - bardzo ciekawa pozycja dla artystów lubiących ciekawą fakturę i pokrywających całe płótno farbą. Boki podobrazia są surowe (białe). Płótno mocowane jest zszywkami z tyłu blejtramu.

Podobrazie w wersji standardowej posiada optymalne naszym zdaniem parametry. Dla osób ze specjalnymi oczekiwaniami dajemy możliwość wyboru / dokupienia opcji dodatkowych (powyżej).

Płótno: Gęste i grube surowe płótno lniane (gramatura surowego płótna ok 240 g/m2), ręcznie naciągnięte na krosna malarskie, następnie "przeklejane" żelatyną (pędzlem) i gruntowane gruntem tradycyjnym - 1 warstwš.

Krosna: patrz zakładka "Specyfikacja".

W zestawie brak klinów (podobrazie jest dobrze naciągnięte i do większości zastosowań kliny nie będą potrzebne) - w razie potrzeby kliny można dokupić (kategoria "krosna").

Właściwości podobrazia
przekrój krosna 20x45 I
mniejszy bok (cm) 60
większy bok (cm) 100
Zobacz również